Список небезпечних речовин у косметиці та миючих засобах

   Найнебезпечніші речовини, які містяться в багатьох миючих і косметичних засобах, у т.ч. дитячих.

   Ці назви цілком можна запам'ятати й убезпечити себе, своїх дітей і близьких.

  1. Лаурилсульфат натрію або лаурил сульфат натрію (англ. Sodium Lauryl Sulfate - SLS, він же додецилсульфат натрію, англ. sodium dodecyl sulfate – SDS)  і лоретсульфат натрію або лорет сульфат натрію (англ. Sodium Laureth Sulfate — SLES) - у шампунях і іншій косметиці. НЕ повинен міститися в дитячій косметиці! Особливо небезпечний для дітей!

 2. Фосфати (англ. phosphate) і аніонні ПАР ( а-ПАРи, поверхнево-активні речовини) - у пральних порошках і інших мийних засобах. Уникайте мийні засоби, що містять ці речовини, також як і утримуючий хлор (chlorine). 

 3. Фталаты. Абревіатури : BBP - бутив-феніл-фталат, CDC - Американський центр контролю й запобігання захворювань, CMR - канцерогенний, мутагенен або токсичний для потомства, DBP - ди ( н-бутив) фталат, DEHP - ди- ( 2-этилгексил) фталат, DEP – диэтилфталат, DHP - н-гексил-фталат, DIDP - ди-цзодецил-фталат) Список не є вичерпним. Добре, якщо на флаконі зазначено: «не містить фталатов».

  Фталаты - фіксатори пахощів в парфумерії, а також у засобах для волосся, лосьонах, антиперспірантах. Особливо небезпечні речовини для дітей, вагітних і матерів, що годують!

 4. Флюорид і фторид натрію (англ. Fluoride і Sodium Fluoride) - у зубній пасті. НЕ повинен міститися в дитячій зубній пасті! Особливо небезпечний для дітей.

 5. Пропіленгліколь (англ. Propylene Glycol), етиленгліколь (англ. Ethylene glycol) - у кремах, лосьонах, інших зволожувачах, рідкій декоративній косметиці. Якщо в складі косметичного засобу стоїть одним їх перших, це говорить про високу концентрацію!

  6. Мінеральне (технічне) масло (англ. mineral oil) - у засобах по догляду за шкірою й декоративній косметиці. Використовуються різні назви: мінеральне (технічне) масло, церезин, мікрокристаліновий віск, диметикони, петролати, петролатум, парафін або парафінове масло, пропіленгліколь (згаданий вище).

 Список речовин, які також небезпечні для здоров'я й досить часто зустрічаються в кремах, декоративній косметиці, фарбі для волосся, дезодорантах. А також більші «качки» реклами. Розрекламовані, але неефективні інгредієнти, деякі з них небезпечні для здоров'я й зовнішності.

 7. Ланолін (англ. Lanolin) - у складі різних косметичних засобів, звичайно кремів (може викликати підвищення чутливості шкіри).

 8. Триклозан (англ. Triclosan) хлорфенол - як антибактеріальна речовина входить до складу антибактеріального мила, зубних паст, кремів для гоління й інших косметичних і мийних засобів (знищує й шкідливі, і корисні бактерії).

 9. Парабени (англ. Parabene, Parabens), збірна назва для methylparaben, butylparaben, ethylparabenпарабены – у косметичних продуктах використовуються як консерванти. У дезодорантах вони застосовуються як антимікробні препарати та засоби проти потовиділення (викликають дерматити, алергію, інші наслідки).
  У той же час більшість косметичних засобів має напис «не містить формальдегіду й толуена». Ці канцерогенні речовини також використовувалися(уются) як консерванти. У багатьох країнах діють суворі обмеження по їхньому використанню. У Росії офіційно формальдегід заборонений у дитячій косметиці, дитячих меблях і в будівельних матеріалах, призначених для внутрішньої обробки.

 10. Солі алюмінію (англ. Aluminum …, пишеться по різному: Aluminum chlorohydrate, Aluminum Sesquichlorohydrate і ін.) - у складі дезодорантів і антиперспірантів (здатні стати причиною раку грудей).

 11. Метилдібромоглутаронітрил (MDGN) - як консервант входить до складу гелів, масок, кремів, засобів для засмаги, шампунів (часто викликає алергійну реакцію, шкірні захворювання).

 12. Лорамід Ді (англ. Lauramide Dea) - це напівсинтетичний хімікат, використовуваний для утворення піни й згущення різних косметичних препаратів. Крім того, застосовується в мийних засобах для миття посуду через здатність видаляти жири (може висушувати волосся й шкіру, викликаючи сверблячку, а також алергійні реакції).

 13. Каолін (англ. Kaolin) - глина білого кольору, використовується в препаратах і масках (збезводнює шкіру).

 14. Бентоніт (англ. Bentonite) ще один інгредієнт у масках для обличчя.

 15. Ацетилецилтетраметил-Тетралін (англ. acetylethyltetramethyl-tetralin, АЕТТ) ароматичний барвник у фарбі для волосся (збільшує ризик виникнення рака).

 16. Парафенілендіамін (PPD) входить до складу багатьох фарб для волосся (викликає алергію й дерматити).

 17. Поварена сіль (англ. Sodium Chloride, Salf, NaCl) - іноді використовується для підвищення в'язкості косметичних препаратів. У високих концентраціях може викликати роздратування шкіри й слизової ока.

  Розрекламовані, але неефективні інгредієнти:

 18. Агар-агар (англ. Seaweed)

 19. Альбумін (англ. Albumin)

 20. Колаген (англ. Collagen)

 21. Гіалуринова кислота (англ. Hualuronic Acid)

 22. Тірозін (англ. Tyrosine)

 23. Екстракти плаценти (англ. Plancental extract)

 24. Еластин (англ. Elastin)Previous page: 10 правил косметолога
Следущая страница: Шкідлива їжа


счетчик посещений