Міна сповільненої дії в чашці

  Багато хто п'ють кава, колу, енергетики й чай - продукти, що займають друге місце по обсягу грошового обігу, уступаючи по цьому показнику тільки нафті. Каву, колу, енергетики та чай активно нав'язують покупцеві за допомогою реклами.

  Чому, коли мова заходить про відмову від напоїв, що містять кофеїн, у багатьох людей не вистачає сил здійснити цей крок? Так тому, що кофеїн викликає залежність.  У людей, що вживали всього лише 100 мг кофеїну (1 чашка кава) у день при вимушеній відмові від нього спостерігається абстинентний синдром (ламання).

   У наш час результати наукових досліджень про дію на організм людини кави, чаю, напоїв, що містять кофеїн і шоколаду перебувають на тому ж рівні, як і результати досліджень, що показали шкоду тютюну в 40-ві роки. Через кілька років кава та інші напої, до складу яких входить кофеїн, будуть повсюдно визнані шкідливими для здоров'я людей.

   Смертельною дозою кофеїну є 10 грамів цієї речовини або 70 чашок кава. Багато з людей вживають 1/20 цієї дози щодня!

   Цей доступний і розповсюджений наркотик має витончену і підступну дію. 77 % дітей у віці старше 6 місяців у тій або іншій формі регулярно вживають кофеїн. 

     Мелена кава (180 г) 85-100 мг

     Енергетики

     Розчинний кава (180 г) 65 мг

     Чай (180 г) 40 мг

     Кока-кола (360 г) 46 мг

     Пепсі-кола (360 г) 38,4 мг

     Какао 6-42 мг

   Запитаєте будь-яку людину, що відбудеться з ним у випадку відмови від кава? Ви одержите, приблизно, така відповідь: "Я буду почувати себе подавленим і переживатиму стан депресії." Дійсно, відмова від кави після її тривалого вживання може виявитися причиною для розвитку депресії.

   Кофеїн відноситься до аналептиків, входить у групу алкалоїдів, що викликають звикання. Серед них найбільш відомі морфін, нікотин, кокаїн і стрихнін.

   1чашка кава сповільнює засвоєння заліза організмом на 39%, а чашка чаю на 64%. Свіжозмелена кава сповільнює всмоктування заліза на 72%-91%. У той же час, апельсиновий сік збільшує засвоєння заліза в організмі до 250 %!

   В 1980 році, після оприлюднення вищенаведених даних Адміністрація харчових продуктів і лікарських засобів США виступила зі зверненням, у якому застерігала вагітних жінок від надмірного вживання напоїв, що містять кофеїн. Крім того, кофеїн був виключений зі списку речовин, визнаних безпечними для широкого вживання.

   Однак, незважаючи на цю інформацію, багато хто вважають єдиним негативним наслідком від вживання кави - підвищену збудливість.

  Насправді ж, кофеїн може стати проблемою для хворих подагрою, тому що його перетворення в сечову кислоту в організмі погіршує протікання хвороби.

   Він також здійснює стимулюючу дію на кору головного мозку і може викликати втрату координації рухів, посилення серцебиття, безсоння, головні болі, плутанину в думках, погіршення пам'яті, втому в ногах, тремор рук, підвищену збудливість і внутрішній страх, ворожість, підвищену дратівливість, розлад сну, зневоднювання та загальний стан дискомфорту!

   Якщо такі наслідки - результат бажання людини відчути себе бадьоро після того, як вона прокинеться ранком, то їй, напевно, краще було б продовжити свій сон!

   Хоча кофеїн і стимулює роботу нервової системи, але це - тимчасовий ефект, після чого відбувається зниження рівня ефективності розумової діяльності нижче норми. Дослідження показують, що вживання напоїв, що містять кофеїн на робочому місці не тільки не підвищує працездатність і продуктивність праці, але, навпроти, підсилює шкідливий вплив повсякденних стресів, збільшуючи інтенсивність відповідних реакцій на зовнішні стресові впливи і знижує здатність до спілкування.

   Незважаючи на те, що людина, що вживає каву, чай, може відчути на короткий період часу деяке посилення концентрації своєї уваги, реального поліпшення працездатності при цьому не відбувається.

   Встановлено, що кофеїн впливає на пам'ять і сприяє не зняттю, а посиленню загальної втоми. Вживання напоїв, що містять кофеїн, знижує ефективність розумової діяльності.

   Дана речовина не тільки гальмує м'язовий тонус, але навіть доза в 250 мг (2-2,5 чашки кава) на 30% зменшують постачання мозку кров'ю. Це може привести до відхилень у психомоторній координації, спонтанним перепадам у настрої та поводженні, а також до зниження концентрації уваги. Крім того, кофеїн може викликати плутанину в думках і мові, порушення пам'яті!

   Кофеїн утруднює проходження нервових імпульсів у мозку і нервовій системі та сприяє використанню запасів енергії в організмі, створюючи тим самим дефіцит для майбутніх енергетичних витрат.

    Вживання напоїв, що містять кофеїн, приводить до довгострокових розладів пам'яті.

   Люди, що вживають такі напої, мають підвищений ризик раку шлунка, нирок, печінки, легенів, підшлункової залози, яєчників і прямої кишки. Чай, у складі якого, крім кофеїну, є присутнім ще теофілін і таніни, збільшує ризик раку шлунка, нирок, легенів, стравоходу і прямої кишки, а також утворенню каменів у нирках.

   Для багатьох пацієнтів психіатричних лікарень, що страждають підвищеною психічною збудливістю й депресією, не потрібно ніяких інших ліків, крім утримання від кофеїну.

    Вживання від 1 до 5 чашок кава в день збільшує ризик інфаркту міокарда на 60%, а 6 і більше чашок - на 120%!

   Кофеїн - це стресовий фактор для підшлункової залози, що ускладнює протікання діабету, що обумовлено його впливом на підвищення рівня цукру в крові й збільшення змісту жирних кислот у сироватці. Жінки, що вживають каву, мають більшу ймовірність у майбутньому зіштовхнутися з такими проблемами, як народження мертвої дитини, смерть плода і викидень. У них також частіше спостерігаються фіброзно-кістозні захворювання, які в чотири рази підвищують ризик розвитку рака грудей.

   Кожні 10 мг кофеїну, що попадають в організм, викликають втрату 1 мг кальцію в кістках, що, безумовно, сприяє розрідженню (дистрофії) кісткової тканини як у дітей, так і в дорослих.

   Дитина, що випиває в день 350 г газованих напоїв, що містять кофеїн, одержує таку ж кількість кофеїну (розраховуючи на одиницю ваги тіла), яке одержує доросла людина, що випиває щодня чотири чашки розчинної кави.

   Незважаючи на численні медичні докази, жінки продовжують вживати каву, думаючи, що завжди можуть зупинитися, коли довідаються про свою вагітність. Один учений у такий спосіб прокоментував подібну логіку:

  "Більшість жінок не знають про свою вагітність до середини перших трьох місяців і не одержують необхідного спостереження раніше десятого тижня після настання вагітності, коли органогенез (розвиток органів) плода практично завершений. Крім того, саме в цей час має місце переважна більшість числа викидів."

   Інакше кажучи, на той час, коли жінка точно знає, що вона вагітна, шкода, нанесена кофеїном, може бути вже необоротною. Але крім цього:

   - Усього 163 мг кофеїну в день під час перших трьох місяців можуть у два рази збільшити ризик викиду.

  - Немовлята, чиї матері вживали напої, що містять кофеїн, мають підвищений ризик зупинки дихання на короткий час.

  - Вживання таких напоїв жінкою може стати фактором, що сприяє згодом розвитку в дитини інсулінозалежного діабету.

   Кофеїн, що міститься в чашці кави, може додати людині бадьорості й фізичної активності, однак кінцевим результатом буде ще більша дезорганізація.

     Що варто знати про шоколад

  Шоколад також містить кофеїн і теофілін, що викликають розлад шлунка, нудоту, блювоту, а також збільшення передміхурової залози (простати) у чоловіків. Крім того, він може бути одним з факторів, що сприяють розвитку раку, про які вже говорилося раніше, коли мова йшла про чай.

  В одній чашці какао або гарячого шоколаду може міститися від 6 до 42мг кофеїну. В силу того, що діти, як правило, мають меншу масу тіла й деякі особливості в обміні речовин, навіть така кількість какао може становити небезпеку для їхнього здоров'я.

  У той же час, какао й гарячий шоколад з молоком продовжують залишатися одним із самих улюблених дитячих напоїв.

  Легко зрозуміти, чому багато вчених називають кофеїн "самим популярним наркотиком-стимулятором у світі."

   Це самий популярний наркотик, проти вживання якого ніхто не протестує.

  Можливо, саме зараз наступив час рішучий протиставити наркотикам свою волю й розумний вибір. Ніколи не пізно відмовитися від уживання кава, сподіваючись, газованих напоїв і шоколаду, що наносять шкоду нашому здоров'ю.

    Але завжди є надія...

Solstic Energy

 


Previous page: Вітаміни - де вони?
Следущая страница: Bremani1


счетчик посещений