Алергія на компоненты в косметичній продукції

  Більшість людей, що доглядають за собою, намагаються вибрати для себе косметику з найменшим ризиком для шкіри. От і з'явився такий термін -гіпоалергенна косметика. Слово «гіпоалергенний» походить від латинського слова «гіпо», що означає «нижче звичайного». Все це говорить про те, що гіпоалергенна  продукція повинна містити компоненти, які викликають мінімальне подразнення шкіри. За рік трапляється приблизно 30 000 документованих випадків алергійних реакцій, пов'язаних із застосуванням косметичних засобів. Чи варто говорити про мільйони випадків, які ніде не згадувалися й не минулого оприлюднені? Що ж являє собою гіпоалергенна косметична продукція та наскільки вона ефективна?

  Користуючись косметикою, ми хочемо підкреслити свою красу, і вже точно не розраховуємо одержати в результаті збуджені очі, набряклі вії і губи, плями на шкірі та звірячу сверблячку. Тим часом, від алергійних реакцій не застрахований ніхто. Просто одні - люди із чутливою шкірою й схильністю до алергії - перебувають у групі ризику, а інші можуть по збігу обставин витягнути нещасливий квиток у вигляді індивідуальної непереносимості або такої, що ніколи раніше що не проявлялася, алергії.

  Навіть сама дорога й ретельно обрана косметика часом виявляється неефективною - і, більше того, робить шкіру тільки гірше. Причини можуть бути самими різними - від закінченя строку придатності до неправильного способу життя.

  До речі, алергія та індивідуальна нестерпність - різні по своїй природі реакції, але для простоти будемо користуватися зрозумілим всім терміном «алергія».

  На що ж буває нетипова реакція? Та на що завгодно! Про розмаїтість алергенів можна написати окремий трактат або захистити десяток докторських дисертацій, але деяка залежність між інгредієнтами й частотою небажаних реакцій все-таки є. Найчастіші алергени - це консерванти, віддушки і барвники. Але потрібно так само враховувати масу інших факторів, про які часом навіть не замислюємося.

  Зміна типу шкіри. З віком тип нашої шкіри міняються: сальні залози виробляють менше секреції, а клітинам шкіри усе складніше зберігати необхідну вологу. У результаті тип шкіри з роками може змінитися радикально - з жирної шкіра може перетворитися в суху й надчуттєву. У цьому випадку необхідно заново оцінити тип шкіри - можливо, проконсультувавшись із дерматологом - і вибрати нову косметику, таку, що буде підходити для нового типу шкіри.

  Міжсезоння. Навколишнє середовище може значно вплинути на стан шкіри, тому залежно від пори року необхідно вибирати й відповідну косметику. Приміром, косметика, ефективна влітку, може взимку привести до прямо протилежного результату. У холодну пору року шкіра, як правило, стає більш сухою, тому необхідно вибирати нові зволожуючі продукти. Улітку, навпаки, шкіра стає більш жирною, тому краще перейти на «легкі» продукти - наприклад, чистячий гель або пінку, щоб очистити закупорені пори. Навіть найдорожчий чистячий лосьон, залишаючись на шкірі, приводить до закупорки пор, появі акне й тьмяній шкірі. Користуючись косметикою, необхідно переконатися, що шкіра очищена - ретельно помити її теплою водою зі спеціальним засобом і скористатися косметичним тоніком.

  Занадто великі очікування. Зморшки, акне, вікова пігментація шкіри - всі ці зміни виникають поступово. Як результат, не можна очікувати навіть від самоі дорогоі й ефективної косметики негайного ефекту. Приміром, у випадку з більшістю засобів антивікової косметики ефект наступає лише після трьох тижнів застосування, а в деяких випадках цей період зростає до двох місяців. При виявленні перших ознак алергійної реакції на косметику - сверблячки, висипки, почервоніння - необхідно відразу ж відмовитися від продукту.

  Надлишок косметики. Широко розповсюджена думка, що чим більше косметики використовується, тим кращою стає шкіра. Навпаки, надлишок косметики - нехай навіть ефективної і дорогої - може не викликати такого ефекту, особливо якщо формули засобів містять однакові інгредієнти. Більше того, надлишок косметики може позначитися на стані шкіри самим негативним образом.

  Недотримання інструкцій. Косметичні бренди не просто так розробляють для своїх продуктів жорсткі інструкції із частоти, методів і часу застосування. Недотримання цих інструкцій може перетворити навіть найдійовішу косметику в неефективну. Приміром, сироватка моментально втрачає свої цілющі властивості при взаємодії з повітрям або сонячним світлом, тому необхідно зберігати косметичні засоби тільки в темному й прохолодному місці ретельно закритими.

  Строк придатності. У будь-якого косметичного засобу є свій строк придатності, після закінчення якого косметика перестає діяти або, що ще гірше, викликає подразнення шкіри або навіть інфекцію. Тому, якщо улюблений чистячий лосьон раптово перестав діяти, цілком імовірно, що його строк придатності попросту минув.

  Тепер поговоримо про складові косметики.Previous page: Що таке космецефтика
Следущая страница: Складові косметики


счетчик посещений