10 правил косметолога

  1. Залишіть професійну косметику професіоналам. Речовини, що містяться в ній, більше активні й агресивні, тому застосовувати таку косметику треба обережно, під доглядом фахівця й, найчастіше, не щодня.

  2. Через високу концентрацію потенційних алергенів уникайте яскравих і ядучих відтінків косметики, а також надмірно стійких засобів.

  3. Не купуйте нові лінії, попередньо їх не протестувавши на невеликій ділянці шкіри. Для цього косметику для тіла нанесіть на згин ліктя. На жаль, перевірити в такий спосіб туш і помаду не вийде - реакція слизової може відрізнятися від того, що відбувається зі шкірою. Але у вас є прекрасна можливість спробувати її до покупки. Це можна зробити й на складі, на якому є спеціальний шоубокс, або на спеціальних школах, де проходить презентація косметики.

  4. Не користуйтеся простроченою косметикою. Якщо ж щось засохло, загустіло, змінило колір або запах, не чекайте закінчення строку придатності - безжалісно викидайте.

  5. Не зачерпуйте крем з баночки руками - не розносьте бруд і бактерій, користуйтеся одноразовими ватяними дисками й шпателями.

  6. Намагайтеся одномоментно користуватися косметикою тільки однієї фірми. Реакцію на суміш різнорідних складових прогнозувати досить складно.

  7. Намагайтеся не користуватися засобами з високим змістом спирту, вони висушують і дратують шкіру, полегшують потрапляння алергенів всередину.

   8. Деякі види парфумів можуть викликати підвищену фоточутливсть, тому небажано наносити парфуми перед пляжем або солярієм.

  9. Косметику для тіла не варто наносити на обличчя, як і наносити щось на внутрішній ободок вік. Вії алергикам краще красити на дві третини довжини, не торкаючись корня.

  10. Читайте етикетки: при алергії на злакові зверніть увагу на наявність витяжки з паростків пшениці в кремі та наявністю кукурудзяного крохмалю в пудрі, а при непереносимості нікелю відмовитися від лаку для нігтів з кульками для розмішування. Причому, це стосується й перевірених засобів - виробник цілком може подкорректировать рецептуру.

  І, саме головне: якщо реакція серйозна — терміново звертайтеся до фахівця, причому фахівець цей повинен бути лікарем, а не продавцем-консультантом.

  Якщо у вас алергія на більшість косметичних засобів, то шлях у магазин повинен лежати через кабінет імунолога-алерголога і дерматолога, тому що проблема в організмі, а не в косметиці. Можна користуватися кращою косметикою у світі, однак, якщо дотримуватися нездорових звичок, косметика не буде ефективною. Паління, алкоголь, надмірне захоплення солярієм, нестача сну – всі ці фактори знецінюють ефект використання косметики. Здоровий спосіб життя – запорука гарної і здорової шкіри. 
счетчик посещений