Для кого не вигідно робити рекламу

  У кожному будинку є засоби, якими щодня користуються і діти, і дорослі: мило, шампуні, зубні пасти, крему, лосьони, дезодоранти, парфуми, одеколон... Наскільки вони безпечні, можна судити по їхньому хімічному складу. Зайдіть у свою ванну кімнату й розглянете уважно продукцію, якою ви користуєтеся.

  Якщо це шампунь або піна для ванн, то основу складуть поверхнево-активні речовини - ПАВи (ті, що дозволяють засобу пінитися й усувати бруд). А от  вони-то й можуть бути досить шкідливими для здоров'я. Серед небезпечних ПАВ дуже часто використовуються ЛАУРИЛ СУЛЬФАТ НАТРІЮ (SODIUM LAURETH SULFATE - SLS) або ЛАУРЕТ СУЛЬФАТ НАТРІЮ (SLES).

  Ніхто не робить реклами цього інгредієнта й на те є вагомі підстави.

  Це недорогий мийний засіб, одержуваний з кокосового масла, широко використовується в косметичних очисниках, шампунях, гелях для ванн і душу, піноутворювачах для ванн і т.п. Мабуть, це самий небезпечний інгредієнт у препаратах для догляду за волоссям  і шкірою.

 У промисловості SLS застосовується для миття підлог у гаражах, в знежирювачах двигунів, засобах для мийки машин і т.д. Він дуже сильний кородуючий агент і дійсно видаляє жир з поверхонь.

  SLS широко використовується у всіх клініках миру для дослідів як тестер шкірної дратівливості. Дослідники викликають за допомогою SLS роздратування шкіри у тварин і людей, а потім лікують різними препаратами  ушкоджені ділянки.

  Недавні дослідження в Медичному Коледжі Університету штату Джорджия  (дослідження доктора наук, професори Кейта Гріна) показали, що SLS проникає в очі, а також у мозок, у серце, печінку й т.д і затримується там. Це особливо небезпечно для дітей, у тканинах яких він накопичується в більших концентраціях. Ці дослідження показують також, що SLS змінює білкову сполуку кліток очей дітей і затримує нормальний розвиток цих дітей, викликає катаракту (Green).

   SLS очищає шляхом окислювання, залишаючи дратуючу плівку на шкірі тіла й волоссі. Може сприяти випаданню волосся, появі лупи, діючи на цибулини волосинок. Волосини висушуються, стають ламкими й січуться на кінцях.

  Інша серйозна проблема - зв'язок SLS з канцерогенними діоксинами й нітратами. SLS реагує з багатьма інгредієнтами косметичних препаратів, утворюючи нітросаміни (нітрати). Ці нітрати попадають у кров у великій кількості при митті шампунями й гелями, прийнятті ванн і застосуванні очисників.

  Багато фірм часто маскують свої продукти з SLS під натуральні, указуючи  «отримано з кокосових горіхів». За кокоси кривдно...

Кілька висновків

    1. Висновок американського інституту Токсикології, 1983.

  SLS робить на клітинні мембрани дегенеративний ефект, тому що має властивість руйнувати природні властивості протеїну. Навіть при низької концентрації SLS глибоко проникає в шкіру. SLS викликає руйнування рогової оболонки ока в кроликів, якщо після впливу SLS ока не промивати або, якщо промивати їх пізніше. При контакті зі шкірою поза областю очей SLS може викликати необоротні ушкодження очей.

    2. Дослідження медичного коледжу штату Джорджия.

  Показують, що SLS може перешкоджати правильному розвитку очей і зору в дітей, тому що руйнує природні властивості протеїнів і заважає їх нормальному структурному формуванню. Ушкодження при цьому необоротні. Ряд досліджень показує, що SLS, потрапляючи через шкіру в печінку, серце, легені й  мозок, накопичується в цих органах, і тому шампуні, очисники, зубні пасти, що містять SLS, можуть являти потенційну  загрозу здоров'ю. SLS може руйнувати імунну систему, у першу чергу, усередині самої шкіри. Руйнуючи природні властивості протеїну, SLS приводить до відшарування шарів шкіри і їхньому запаленню.

   Лаурил сульфат натрію фактично може ушкоджувати верхні шари шкіри,  роговий шар шкіри, викликати сухість, нерівність, відшарування, розтріскування шкіри, приводити до втрати еластичності й послаблення захисної функції здорової шкіри. SLS і інші подібні сурфактанти, розчиняють ліпіди, послабляючи здатність шкіри втримувати вологу на клітинному рівні, що приводить до втрати води.

    3. Дослідження професора доктори  Кейт Грін штат Джорджия.

 У дослідженнях з вивчення впливу SLS на очі, було виявлено, що

    - SLS швидко усмоктується й накопичувати в тканинах очей, залишаючись там до п'яти днів;

    - SLS усмоктується в значно більшому ступені в молодому віці, чим у зрілому;

    - SLS приводить до зміни кількості деяких протеїнів у тканинах очей;

    - вплив SLS сповільнює процес загоєння епітелію рогової оболонки око, збільшуючи його до десяти днів, при тім, що звичайно загоєння відбувається протягом двох днів.

  Доктор Грін відзначає, що SLS проникає не тільки в очі, але й у мозок, серце, печінку, селезінку.

 В іншій роботі доктора Грін (дані «Wall  Street Journal» від 1 листопада 1988 року) стверджується, що встановлено зв'язок з катарактою й підвищеним поглинанням нітратів із засобів особистої ігієни.

    4. Професор Masako Higughi, Японія.

  SLS - мутаген! Це означає, що він здатний  змінювати інформацію в генетичному матеріалі кліток. Часто SLS використовується як стимулятор мутацій бактерій.


Previous page: Індустрія WELNESS
Следущая страница: Solstic energy


счетчик посещений